Viete si predstaviť, že by ste sa na Nový Zéland dostali z Bratislavy, alebo Žiliny len za hodinku a dokonca autom? Chceli by ste vidieť austrálske klokany alebo malé domčeky hobitov z Pána prsteňov? Tak si spravte výlet do obce Modrová, neďaleko Piešťan. Pred niekoľkými rokmi sa rozhodli Dr. Minár a pani Jedličková vybudovať kúsok ich vysnívaného Nového Zélandu v zelených kopcoch blízko kúpeľného mesta Piešťany. Pri vstupe do zoofarmy vás upúta dopravná značka „Nový Zéland“ a tiež výstraha „Pozor klokany“. Prehliadka zoofarmy je možná celoročne, pracovné dni len od 12:00 do 17:00, cez víkendy, sviatky a školské prázdniny od 11:00 do 19:00 a vstupné do tohoto netradičného parku stojí 3€ (deti,študenti ZŤP – 2,50€)
Zvieratá v zoofarme Modrová
Kto okrem klokanov býva na zoofarme? Už ako sa budete blížiť k parku, uvidíte ako sa budú voľne pásť novozélandské ovečky Romney a vlasatý dobytok známy najmä z škótskej vysočiny – highland cattle. Zvieratá však pochádzajú z rôznych kútov sveta, nechýba ani obrovský bizón, akého naháňali stáročia indiáni z amerických prérií. Na kopci je areál vyhradený pre Austráliu, hlavný zástupca je samozrejme klokan (tmavý aj biely albín) a pštros Emu. Afriku zastupuje burská koza, Južnú Ameriku odvážna čierna lama, ktorá sa pokojne prechádzala po parku a Maorskej osade.
Pán prsteňov
V parku v Modrovej je časť obrovského areálu venovaná aj hrdinom zo slávneho diela J.R.R Tolkiena. Nájdete tu Hobitton – domčeky malých obyvateľov Stredozeme, palicu slávneho čarodejníka Gandalfa, či dokonca režisérsku stoličku Petra Jacksona.
Maorská osada v Modrovej
Zaujímavým doplnkom farmy je aj Maorská osada v lese nad parkom, kde sú okrem tradičným drevených príbytkov maorských šamanov a lovcov aj rôzne pasce na zvieratá, ktoré Maorovia používali na lov vtákov (vták kiwi, pštros …)
2 Responses
Jedna hnidopiska pripominka – Pstros ani Emu na NZ nezili cca do roku 1900 (byli dovezeni Evropany na farmareni), tak ho Maori asi tezko chytali…
Maori hojne chytali mnohem zajimavejsiho a vetsiho jiz vyhynuleho neletaveho ptaka Moa.
Autori by si meli poradne zjistit co vlastne vystavuji…. 🙂
😉 dakujeme za info a zaujimavy podnet